0

Таємний мову годинникарів

У виробників наручних та інших годинників існує своя особлива «грамота», якою вони користуються для позначення особливих характеристик своїх виробів. І якщо компетентного фахівця не складає труднощів розібратися в відповідному питанні, то для пересічного споживача подібна розшифровка може здатися «китайської азбукою». У цьому матеріалі ми постараємося пролити трохи світла на позначення, які залишають годинні майстри на своїх виробах.

позначення матеріалів

Для того, щоб переконатися, з тих чи саме матеріалів зроблені ті чи інші годинник, необхідно звернути погляд на безель і задню частину корпусу годин. Зокрема, на кришці часто англійською мовою написано, з якого матеріалу зроблений корпус тих чи інших годин. Найчастіше можна зустріти слова - Stainless Steel. Це означає нержавіюча сталь.

Іноземні слова All Stainless Steel означають, що всі деталі годинникового механізму зроблені з нержавіючої сталі. Однак найчастіше тут криється неясність. Справа в тому, що з нержавіючої сталі може бути зроблена саме задня кришка. А сам корпус годинника зроблений з латуні. Цей матеріал більш м'який і легкий. Однак це виправдано з точки зору того, що корпус носиться зверху на руці, а задня кришка постійно контактує з рукою власника годин.

Однак крім нержавіючої сталі в годинниках використовуються і інші метали. Наприклад, Ceramic, Silver, Gold, Platinum, Carbon, Bronze, Titanium. Відповідно, в перекладі це означає кераміка, срібло, золото, платина, пластик, бронза, титан. Найчастіше з титану роблять задню кришку годинника з тим, щоб вони мінімально зношувалися при носінні годинника на руці. При цьому кришку необхідно періодично відривати від корпусу, інакше, в іншому випадку задня кришка і корпус годин попросту «зваряться» між собою.

Напис на склі годин Crystal Glass або Mineral Crystal означають, що перед вами мінеральне скло. У більшості випадків в якості скла використовується саме мінеральний його вид. Виняток становлять лише дорогі моделі. У них може бути скло натуральне або навіть кварцове. Однак це може бути тільки у дорогих моделей.

Sapphire Crystal - означає, що використовується сапфірове скло зверху. Sapphlex - це двошаровий варіант скла. Верхній шар сапфіровий, а нижній - мінеральне скло. Позначення Hardlex Crystal скаже власнику про те, що перед ним оригінальна розробка загартованого скла.

Коментарі