0

Як доглядати за годинником, щоб продовжити термін їхньої служби

Я думаю, що у кожного годинникового ентузіаста є хоча б один годинник у своїй колекції, який засуджений до довічного ув'язнення і не може уявити прощання з ним. З досвіду я знаю, що такі «відносини» з годинником не мають нічого спільного з ціною годинника, їхньою торговельною маркою або функціональністю - тут важлива хімія, невловима і важко піддається визначенню зв'язок між людиною та об'єктом, яка стає набагато більшою. ніж просто сума його частин. Ви можете полюбити як дорогий торговий автомат престижної марки, так і дешевий кварц, куплений на базарі, важливо, щоб у ньому було щось, що доповнювало нашу особистість.

Ее, визнаю - я захопився, введення мало бути про догляд за годинами, але поки що у вас є приклад клінічного випадку горолофілії. Вибачте, мені стає краще. Я запрошую вас прочитати піст, з якого ви дізнаєтеся, як дбати про свої чудеса, щоб вони якомога довше доставляли вам радість своїм щебетанням.

Читай інструкцію!

Під цим, здавалося б, банальним гаслом мається на увазі просто усвідомлення обмежень вашого годинника. Перш ніж увійти до басейну з таймером, переконайтеся, що це дозволяє його клас водонепроникності. Збираючись на каякінг, не надягайте наш улюблений костюм, а вибирайте модель з підвищеною стійкістю до ударів і надійно закріпленим корпусом годинника. Встановлюючи час, не повертайтеся до рук. Не виправляйте показання позначки часу в заборонені години (зазвичай між 22:00 та 14:00). Давайте не будемо носити годинник при вході в сауну і т. д. Вірно, більшість цих порад є здоровим глуздом, але варто згадати - це найпростіші правила, за якими можна визначити, чи підходить ваш годинник.

Діагностика годинників спеціалістом.

Таймери - це складні та точні пристрої, призначені для цілодобової роботи без перерви. Не рекомендується (і навіть може мати дуже нецікаві наслідки) повністю їх припиняти. Причина тому - використовувані в механізмах мастильні матеріали, які при нерухомому ролику можуть просто висохнути, що значно прискорить знос рухомих частин механізму або призведе до його зупинки. Для кварцового годинника Це не велика проблема - просто замініть батарею, як тільки з'являться перші симптоми її розрядки (залежно від моделі годинника час роботи від однієї батареї коливається від 1 до навіть 10 років). Найкраще замінювати батарею в годиннику, але якщо ви робите це самостійно (що ми не рекомендуємо), ви повинні робити це обережно, щоб не подряпати корпус годинника. Для автоматичних годин якщо вони не носяться регулярно, дійсно варто подумати про купівлю ротомат (пристрій, який завдяки обертанню годин через задані інтервали часу забезпечує їх постійний завод). Найбільш неприємними в цьому відношенні є годинник з механічними клапанами в корпусі. Тут, на жаль, просто потрібно не забувати регулярно заводити годинник та уникати простоїв більше двох тижнів.

Так, так – годинник слід відправляти годинниковому майстру кожні кілька років для перевірки, мастила та можливого виправлення, навіть якщо немає жодних симптомів несправності. Коли ці симптоми з'являються за невисокої ціни, то може бути вже пізно. Також необхідний огляд, щоб годинник залишався водонепроникним - з часом ущільнення втрачає свої початкові властивості і його необхідно замінити. Як часто потрібно перевіряти мій годинник? Жорстких правил немає, але обслуговування кожні 3-4 роки – розумний мінімум. Всупереч поширеній думці, кварцовий годинник теж вимагає оглядів. Про це дійсно варто пам'ятати, тому що хороший стан механізму - найважливіший фактор, що впливає на довговічність нашого улюбленого годинника.

Годинник повинен бути чистим

Здавалося б, чистота годинників / браслетів / корпусу має другорядне значення для їх довговічності. Немає нічого поганішого. Бруд, що скупчується в пазах корпусу або браслета годинника, що складається з жиру, поту, шкіри, що відшаровується, та інших забруднень, не тільки негігієнічна і погано виглядає, але також може вступати в реакцію з деякими металами, викликаючи незворотне знебарвлення годинника. справа. Більш того, частинки піску, зібрані в тріщинах, можуть подряпати корпус годинника, коли ви спробуєте його очистити. Так що давайте подбаємо про чистоту наших годинників (не тільки коханих). Я свідомо не згадав шкіряні ремінці, тому що ми вже розповіли про їхній відхід в іншій статті нашого блогу, а також про полірування корпусу годинника. Посилання на обидві статті є нижче.

Коментарі