0

Корисні поради по експлуатації різних видів годинників.

Корисні поради по експлуатації різних видів годинників.

• Для механічних годинників передбачено проведення постійної перевірки стану механізму, його потрібно періодично чистити, змащувати і регулювати точність ходу. Звичайний термін таких перевірок складає три - чотири роки і проводити його повинен сервісний центр, адресу якого вказується в гарантійному талоні, який видається при покупці. Щоб уникнути некваліфікованого втручання, намагайтеся не звертатися в інші майстерні, так як, це може привести до псування годин і навіть їх поломки, а також втрати гарантії. Перша ознака того, що годині потрібно провести регламентні роботи, неправильна точність ходу і менший час роботи від повного заводу механізму.

• Для механічного годинника бажано проводити їх завод в одне і теж час, це відбувається методом обертання заводний коронки за годинниковою стрілкою до повного стиснення пружини, завод необхідно припинити, коли з'явиться відчуття упору, так як зайве застосування сили може привести до поломки заводний головки.

• Годинники з автоподзаводом бажано носити на руці не менше восьми годин на добу, цей час дозволяє повністю завести годинник, якщо Ваш спосіб життя не пов'язаний з рухом, то такий годинник краще не носити.

• Механічні годинники не призначені для того, щоб в них займалися екстремальними видами спорту, великі вібраційні навантаження годинах протипоказані. Віддача має таку силу, що може вплинути не тільки на точність показу часу, але і на весь термін експлуатації годин. Навіть годинник з протиударним механізмом не завжди можуть витримати велике навантаження, що призведе до поломки деталей годинникового механізму.

• Дорогі механічний годинникі взагалі не призначені для того, щоб в них займалися будь-якими видами спорту. Для цих цілей існують спортивні годинник, в яких ступінь захисту механізму від навантажень дуже висока, у них масивний корпус і функція водозащити.

• У меншій мірі вимагають догляду кварцові годинники, а й вони кожні п'ять років, вимагають чищення, змащення і перевірки. Особливо варто відзначити, що наша компанія під час гарантійного терміну рекомендує власникам годин міняти елементи живлення в своїх сервісних центрах, адреси яких вказані в гарантійному талоні. Заміна батарей самостійно, може привести до поломки годин і втрати гарантійного терміну. Тільки кваліфікований майстер грамотно проведе заміну елементів живлення, а при необхідності проведе весь спектр необхідних робіт.

• Годинники, в яких вбудований календар, не можна коригувати дату між восьмою годиною вечора і шостою годиною ранку, так як в цей час працює механізм зміни дати. За втручання в роботу механізму за допомогою ручного зміни числа, можлива його поломка. Для того щоб змінити дату, бажано спочатку відвести годинникову стрілку в низ циферблата, а після цього змінити дату в хронографі.

• Майже всі годинники з хронографом мають такі особливості, і це варто знати, у багатьох годин є кнопка, яка включає і вимикає хронограф годин. Натискати кнопку скидання, коли хронограф запущений, виробниками категорично забороняється, так як використання цієї кнопки може вивести з ладу годинник більшості вироблених марок.

• Швейцарські годинники в більшості випадків мають сапфірові стекла, таке скло дуже важко подряпати, але не варто забувати, що є речовини, які твердіше цього скла. Щоб уникнути такого моменту, годинник бажано зберігати окремо від ювелірних прикрас з дорогоцінними каменями, так як деякі з них можуть зашкодити не тільки корпус, але і скло. Для зберігання ідеально підійде коробка від годин, в якій цей годинник продавалися, зазвичай стінки таких коробок виготовлені з м'якого матеріалу і вони робилися спеціально для цього годинника. Також необхідно знати, що сапфірове скло б'ється, також як і мінеральне скло. Розбите скло замінити потрібно негайно, так як пил і волога потрапить в механізм і погіршить його роботу.

• Годинники перед сном бажано знімати, так як під час сну неконтрольовані вами руху можуть привести до псування годин, ви можете ненавмисно їх розбити або подряпати.

• При регулярному занятті спортом або активному способі життя, які не вибирайте шкіряні ремінці, так як піт і піт руйнує натуральну шкіру, бажано використовувати металевий браслет або каучуковий ремінець, так як вони не схильні до дії поту.

• Шкіряний ремінець, що складається з натуральної шкіри, має термін придатності, тому що тертя, піт, вогкість, хімічні речовини порушують його цілісність і його бажано оновлювати щороку, але цей термін може бути збільшений, якщо ви не часто носите його з годинником.

• Морська вода для більшості годин шкідлива, навіть водостійкий годинник після купання в морській воді потрібно промити в мильному розчині, потім прополоскати проточною прісною водою, інакше не уникнути корозії корпусу і псування прокладок герметичності.

• Для любителів плавання і дайвінгу існують водозахисні годинник, в цьому годиннику заводні головки з'єднуються з корпусом за допомогою різьблення. Вода в такому годиннику не потрапить всередину тільки за умови, якщо заводна головка вкручена в корпус годин. Сильне закручування заводний головки може пошкодити прокладку герметичності і різьблення, досить закрутити до легкого посилення.

• Не варто включати хронограф в той час, коли він знаходиться у воді, для цього є спеціальний годинник для плавання під водою, так як вода потрапить всередину годин в отвори під кнопками.

• При експлуатації годин більше трьох років герметичність може пропасти, так як прокладки старіють, і висихає герметик забезпечує герметичність годин. Щоб уникнути псування годин, бажано кожні два роки перевіряти герметичність і при необхідності проводити заміну прокладок.

• Акустичні колонки або інші джерела магнітного поля протипоказані всім годинах, так як у них немає захисту від магнітного поля. При впливі цього поля деталі механізму годинника намагнічуються, і годинник починає йти вперед або відставати. В такому випадку не варто дорогий годинник ремонтувати, де попало, бажано звернутися в наш сервісний центр, де нададуть грамотну та кваліфіковану допомогу.

Коментарі